25 lat doświadczenia

na rynku lokalnym i zagranicznym

rodzinne wartośći

Już od 1990 roku zaopatrujemy naszych klientów w najwyższej jakości wołowinę. Przez ten czas dwie rzeczy pozostały niezmienne - rodzinny styl współpracy i wyjątkowa jakość naszego produktu. Inspirowanie przez wspaniały beskidzki pejzaż, pracujemy nad tym by wołowina z Mipolu zyskiwała sobie należne uznanie i popularność na polskim i zagranicznym rynku. 

Przekonaj się dlaczego warto z nami współpracować.

HISTORIA FIRMY

Zaczeło się w bajecznym krajobrazie beskidzkim na południu Polski. Od 1990 roku istniejemy na rynku jako firma rodzinna, założona przez Piotra Mikulec oraz Józefa, Mieczysława i Bożene Plata. Od początków dzialaności naszą pasją jest wołowina. Dzięki tej właśnie pasji a także wysiłkowi jaki wkładany w rozwój oraz poprawę jakości oferowanych produktów, firma może poszczycić się ugruntowaną pozycją na rynku krajowym jak i zagranicznym. 

Przełomowym rokiem w działalności firmy był rok 2004, wtedy to zakończona została budowa nowoczesnego zakładu, spełniającego wszystkie wymogi Unii Europejskiej. Wstąpienie w szeregi działaności firmy drugiego pokolenie , z zakorzenioną pasją oraz świeżością pomysłów, spowodowało narzucenie zakładowi wysokiego tempa rozwoju, zaś ciągłe inwestycje związane z najnowocześniejszą technologią, gwarantują najwyższą jakość oferowanych przez nas produktów. Doświadczeniu naszych wieloletnich pracowników sprawia że jesteśmy w stanie podołać wszystkim narzucanym normom i wytycznym. 

RYNKI ZBYTU NA PRZESTRZENI LAT

Nasza firma jako pierwsza w Polsce rozpoczęła współpracę z odbiorcami w krajach takich jak Bułgaria, Macedonia i Kosowo. Po wejściu do Unii Europejskiej rozszerzyliśmy katalog klientów we wszystkich krajach członkowskich. Warto nadmienić iż nasza wołowina trafia na stół najbardziej wymagających klientów w Włoszech, Francji, oraz Hiszpani. Nie spoczęliśmy jednak na laurach. Ekspansja Mipol trwa w najlepsze. Nasze produkty trafiają w najodleglejsze zakątki naszego globu – m.in. do Azji. 

Posiadamy uprawnienia sprzedażowe nadane w wyniku decyzji administracyjnej do krajów takich jak: Azerbejdżan, Albania, Bośnia i Hercegowina, Uzbekistan, Gruzja, Mołdawia, Turcja, Hongkong, Japonia, Izrael.

Prowadzimy także wywóz na rynki państw trzecich, które nie wymagają posiadania decyzji uprawniającej do wysyłek produktów pochodzenia zwierzęcego:  Angola, Ghana, Jordania, Kirgistan, Kuba ,Kongo ,Kosowo, Macedonia ,Niger ,Nikaragua, Polinezja Francuska, Salwador, Serbia, Sudan, Tunezja, Turkmenistan, Zjednoczone Emiraty Arabskie oraz Ukraina.

MISJA FIRMY

Współpracujemy z najlepszymi dostawcami z całej Europy. Zależy nam na pielegnacji tradycjii, która owocuje, stabilonością współpracy z naszymi klientami. Dzięki kolejnemu pokoleniu firma wyrasta na zakład, który śmiało rywalizować może z dowolnym reprezentantem zagranicznej konkurencji. Ciągłemu polepszeniu ulega nie tylko proces produkcji, ale także sposób magazynowania, logistyki oraz współpracy z hodowcami. Idziemy z duchem czasu. Jesteśmy na etapie w którym nie musimy gonić standardów, ale sami możemy je wyznaczać

Pozostajemy w kontaktach biznesowych z partnerami na całym świecie. Powtarzalność, stabilność, daje nam poczucie satysfkacji z wykonywanych działań. Misję firmy możemy zamknąć w krótkim zdaniu: "Dbanie o jakość współpracy w celu produkcji powtarzalnej jakości wołowiny"

Zmieniamy się dla ciebie

  • old logo
  • arrow
  • new logo
katalog produktów cloud

NAPISZ DO NAS

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez FIRMA HANDLOWO USŁUGOWA MIPOL P MIKULEC M J B PLATA SPÓŁKA JAWNA z siedzibą w Moszczenica Wyżna 72, 33-340 Nowy Sącz nr tel. +48 18 446 25 23 adres e-mail: biuro@fhumipol.pl, NIP: 7340016446 który będzie Administratorem moich danych osobowych.
Dane będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na pytania zadane przez Użytkownika Serwisu Internetowego za pomocą formularza kontaktowego, a w szczególności na pytania dotyczące oferty Administratora, a także w celu podjęcia czynności zmierzających do przesłania oferty firmy. Podanie danych jest dobrowolne, a podstawą przetwarzania danych jest udzielona zgoda. Brak udzielenia zgody uniemożliwia udzielenie odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu kontaktowym bądź przesłania oferty. Mam prawo do wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych w dowolnym momencie, nie wpłynie to jednak na zasadność dokonanego przetwarzania danych osobowych przed datą cofnięcia zgody.
Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania. Mam prawo żądania przeniesienia danych osobowych. Przysługuje mi prawo do wniesienia do Administratora sprzeciwu co do przetwarzania moich danych osobowych.
Przysługuje mi prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym jest Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, jeżeli uważam, iż przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy prawa.
Moje dane osobowe mogą być powierzone przez administratora podmiotom za pomocą których realizuje on cele przetwarzania danych osobowych, w szczególności hostingodawcy oraz agencji marketingowej. Szczegółowy zakres ochrony danych osobowych określa Polityka Prywatności dostępna pod tym adresem: fhumipol.pl/pl/regulamin

Firma Handlowo-Usługowa „Mipol”
P.Mikulec, M.J.B. Plata Spółka Jawna
Moszczenica Wyżna 72
33-340 Stary Sącz
tel./fax 0048-18/446-25-23
tel. 0048-18/449-01-05
NIP: 7340016446 Regon: 490132880

X
Oświadczenie

Niniejszym oświadczamy, że nasza firma Handlowo-Usługowa „Mipol” prowadzi ubój w sposób gwarantujący przestrzeganie prawa w odniesieniu do wymagań dotyczących bezpieczeństwa żywnościowego oraz dobrostanu zwierząt. Wszystkie procedury są zgodne z wymaganiami certyfikatów BRC (British Retail Consortium) i HACCP (Hazard Analysis and Critical Control Points System) oraz pod stałym nadzorem Głównego Inspektoratu Weterynarii. Proces dostawy oraz uboju zwierząt w naszych zakładach przebiega pod stałą i ciągłą kontrolą Lekarzy Weterynarii z Inspekcji Weterynaryjnej, którzy stale znajdują się w zakładzie podczas uboju i kontrolują wszystkie elementy związane z dobrostanem zwierząt oraz bezpieczeństwa produkowanego mięsa.

Oświadczamy, że współpracujemy tylko z hodowcami, którzy spełniają nasze wewnętrzne standardy oraz wymagania państwowe i zgodne z normami certyfikatów BRC (British Retail Consortium) oraz HACCP (Hazard Analysis and Critical Control Points System).

Oświadczamy również, że firma Handlowo-Usługowa „Mipol” nigdy nie współpracowała bezpośrednio ani pośrednio z producentami, których dotyczył reportaż wyemitowany przez stację telewizyjną TVN w dniu 29.01.2019.

Jako firma zajmująca się ubojem tuszy w pełni sprzeciwiamy się praktykom i sytuacji, która miała miejsce w.w reportażu.