-- Aktualności --

-- MIPOL --

Nowy Rozbiór

  • calendar 19.04.2016

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych klientów, podjęliśmy decyzję o gruntownej przebudowie hali rozbioru, wraz z magazynami i chłodniami. Jakość i wydajność to cechy, na których nam najbardziej zależało, dlatego już na etapie tworzenia planu rozbioru zaproponowaliśmy „wiszącą”, w pełni zautomatyzowaną linę. Udało nam się stworzyć nowy magazyn, który jest w stanie pomieścić aż 300 sztuk ćwierci, zachowując przy tym odpowiednią temperaturę przechowalniczą.

To nie wszystkie zmiany... w trosce o najwyższą jakość, w hali rozbioru oraz pakowalni całkowicie zmieniliśmy system chłodzenia, dzięki któremu w lepszy sposób jesteśmy w stanie kontrolować panującą tam temperaturę.  Z kolei jeśli chodzi o rozbiory – nowa linia posiada aż 24 stanowiska, w tym 14 wiszących, 7 płaskich oraz 3 taśmy do odprowadzania elementów, kości i timingów. Firma w ostatnim czasie zaopatrzyła się także w automatyczną pakowarkę próżniową z przenośnikiem taśmowym Cryovac® VACUUM PACKER oraz w obkurczarkę tunelową Cryovac® ST98-600, wykorzystującą gorącą wodę do zmniejszania objętości produktów opakowanych w termokurczliwe woreczki. Tak skonstruowana, nowoczesna linia zapewnia odpowiedni sposób pakowania mięsa wołowego, wydłużając tym samym znacznie termin przydatności produktów oraz wpływając bezpośrednio na bezpieczeństwo i higienę.

W związku z liczną ilością zamówień i koniecznością powiększenia hali ekspedycyjnej i części składowej udało nam się zaadaptować pomieszczenia, które do tej pory były wyłączone z produkcji. Wszystkie powyższe zmiany przełożyły się na zwiększone moce przerobowe rozbioru i jeszcze wyższą jakość naszych usług. Nowa linia pozwala nam obecnie na rozebranie aż 200 ton najlepszej jakości mięsa wołowego tygodniowo, a wszystko to w trybie jednozmianowym.

katalog produktów cloud

napisz do nas

Firma Handlowo-Usługowa „Mipol”
P.Mikulec, M.J.B. Plata Spółka Jawna
Moszczenica Wyżna 72
33-340 Stary Sącz
tel./fax 0048-18/446-25-23
tel. 0048-18/449-01-05
NIP: 7340016446 Regon: 490132880